| Aktuality | Spolupráca | Pomoc | Firma | Kontakt | | £ | | | Kr.
   
Zaregistrujte sa    Zabudnuté heslo
Prihlasovacie meno : Heslo: :    
PRINTSHOP
ŠTANDARDNÁ TLAČ
ŠTÍTKY NÁLEPKY
SPRACOVANIE NA PLOTRI
TLAČ + VÝSEK
REKLAMNÉ PRODUKTY
VZORKY A VZORKOVNÍKY

Ochranný štít

 


rúška popis horná časť
Ochranný štít štandard, bez potlače– nevyžaduje priloženie súboru k zákazke.

Ochranný štít s dodatočným reklamným pásom - pripravte návrh pomocou šablóny. Reklamný pás s potlačou technológiou UV CMYK HQ. Návrh je monžé pripraviť so spadávkou. 

 


Rozmery
Šablóna reklamného pásu k ochrannému štítu
Stiahnite si šablónu s vysvetlivkami::
Stiahnuť súbor:
Šablóna reklamného pásu k ochrannému štítu  


POZOR!!

Šablóna slúži ako vzor na projektovanie. Pred uložením hotového projektu je potrebné šablónu odstrániť, aby sa nevytlačila spolu s výtlačkom!
Prípustné je ponechanie modrej čiary na zaznačenie oblasti projektu.
Formát výstupu
Format výtlačku - ako na šablóne - obrys červenu čiarou.
Formát projektu
Formát projektu - ako v súbore so šablónou.
Spadávka
Pozadie tlačovej predlohy a všetky objekty priliehajúce k okraju výtlačku (červena čiara v šablóne) je potrebné vyviesť na spadávku 2mm za okraj (po modrýú čiaru).
Dodatočné poznámky
Pozadie tlačovej predlohy nemôľe prečnievať mimo oblasť zaznačenú červenou čiarou. Dôleľité objekty je potrebné odsunúť od čiary rezu (červena farba) a ohybu (ľltá farba) o min. 5mm.

Nemeňte polohu šablóny (a teda ja projektu) na hárku!
V opačnom prípade bude predloha krivo orezaná!




Grafika
Farebný model
Tlačovú predlohu je potrebné pripraviť v modeli CMYK (netýka sa predlôh s použitím doplnkových farieb), ak predloha obsahuje rastrové obrazy (textúry, fotografie) je potrebné ich taktiež zameniť na CMYK.
Miešanie rôznych farebných priestorov alebo farebných modelov v jednom dokumente (napr. CMYK a RGB) spôsobí chybné spracovanie farieb a nepodlieha reklamácii.
Hlboká čierna
Pre získanie plnej, tmavej čiernej je potrebné použiť čiernu farbu vytvorenú zo zložiek 33%C 33%M 33%Y 100%K. 
Pri tlači na materiály určené na podsvietenie použite zložky 60%C 55%M 50%Y 100%K
Prechody tónov
Neaplikujte prechody tónov do hodnoty menej ako 5%
Optimálne rozlíšenie
Optimálne rozlíšenie pre rastrovú grafiku a fotografie je 600dpi.
Rozmiestnenie objektov
Pri otáčaní projektu o -90 stupňov je potrebné skontrolovať, či sa bitové mapy otáčajú správne.

Všetky texty umiestňujte na osobitnej vrstve (hornej).

V prípade uloženia ako CDR je potrebné predlohu zoskupiť a zmeniť fonty na krivky.
V súbore je potrebné definovať formát stránky zhodný s vyššie uvedeným formátom projektu a projekt umiestniť centrálne na stránke.
V prípade uloženia ako EPS projektu bez pozadia (bieleho) je potrebné ho ohraničiť rámikom s rozmermi zhodnými s vyššie uvedeným formátom projektu .


Vzhľadom na toleranciu polohovania sa môžu vyskytnúť určité presuny tlačovej predlohy oproti okraju výtlačku. Preto neodporúčame umiestňovať okolo projektu rôzne druhy rámikov, ktorých necentrickosť môže byť na výtlačku viditeľná.

Všetky strany v súbore musia mať rovnakú orientáciu.
Výtlačky sa predvolene otáčajú „Head to Head"


Uloženie do súboru
Formáty súborov
Preferované PDF

Akceptované (neodporúča sa) CDR, TIFF i JPG (v inom rozlíšení ako 600/300 dpi).
Poznámky
Ak predloha obsahuje text, pamätajte na to, že pred uložením predlohy je potrebné ho zameniť za krivky, alebo pripojiť k súboru fonty (v súboroch PDF).
Nie rasterizujte texty!!!

Ak predloha obsahuje viac ako jednu stránku, uložte všetky stránky do jedného súboru. Ak Vami zvolený formát neumožňuje takéto uloženie, uložte dva osobitné súbory s názvami rubová a lícová strana. (projekt_awers.tiff, projekt_rewers.tiff)
Ak predloha obsahuje viac ako jednu stranu, uložte všetky strany do jedného súboru.  Ak Vami zvolený formát neumožňuje takéto uloženie, uložte dva osobitné súbory s názvami líc (awers) a rub (rewers) (napr.: projekt_awers.tiff, projekt_rewers.tiff)
 
Ak je zvolená možnosť  výseku podľa kriviek, tak návrh s výsekovým tvarom uložte do osobitného súboru (so slovom „vysek” v nazve).
K návrhom môžete priložiť náhľad (so slovom „nahlad” v názve súboru).
V prípade návrhov s predtlačou je spôsob prípravy návrhov popísaný v sekcii  Grafika (vyššie). 
 


Ak posielate viac ako jeden súbor, zbaľte súbory do formátu ZIP.
V prípade uloženia ako TIFF, je potrebné uložiť súbor ako jednu vrstvu, bez dodatočných kanálov.
V prípade zložitých projektov, ktoré obsahujú viac vrstiev, prekrývajúce sa grafiky, tiene, transparentné plochy a pod., je potrebné, nakoľko je to možné, sploštiť pozadia do jedného obrazu, pričom vo vektorovej podobe je potrebné ponechať texty, logá, čiary a iné dôležité prvky projektu. 
V prípade uloženia ako TIFF uložte súbor ako jednu vrstvu, bez dodatočných kanálov.V prípade zložitých projektov, ktoré obsahujú viac vrstiev, prekrývajúce sa grafiky, tiene, transparentné plochy a pod., je potrebné, nakoľko je to možné, sploštiť pozadia do jedného obrazu, pričom vo vektorovej podobe je potrebné ponechať texty, logá, čiary a iné dôležité prvky projektu.


Doplnkové informácie
Je potrebné upozorniť na možnosť rozdielnosti farieb v porovnaní s výtlačkami z atramentových tlačiarní a zobrazením na obrazovke, z ohľadu na rozdiely technológie tlače a prezentácie farieb.

V prípade tmavej plochy s plným pokrytím môže byť na oboch stranách karty viditeľná odlupnutá farba, preto by jedna zo strán mala byť svetlejšia

Vyhnite sa bielym tenkým textom na tmavom pozadí - na umelej hmote sa farbo mierne roztečie,  v dôsledku čoho môžu byť biele texty nečitateľné.


Používaním servisu súhlasíte s: pravidlami spolupráce, politiky ochrany súkromia a cookies.

PrintNet  využíva informácie uložené pomocou súborov cookies, nevyhnutných na prevádzkovanie internetového obchodu a spracovanie štatistík.
Používanie stránky bez zmeny nastavenia vo Vašom prehliadači znamená, že sa tieto informácie budú zobrazovať vo Vašom koncovom zariadení.
Pamätajte na to, že tieto nastavenia si môžete kedykoľvek zmeniť.