| Aktuality | Spolupráca | Pomoc | Firma | Kontakt | | £ | | | Kr.
   
Zaregistrujte sa    Zabudnuté heslo
Prihlasovacie meno : Heslo: :    
PRINTSHOP
ŠTANDARDNÁ TLAČ
ŠTÍTKY NÁLEPKY
SPRACOVANIE NA PLOTRI
TLAČ + VÝSEK
REKLAMNÉ PRODUKTY
VZORKY A VZORKOVNÍKY

Etikety

 
Špecifikácia produktu
Nálepky a etikety
Spôsob dodania:
  1. Etikety na dutinkách - na automatickú alebo poloautomatickú aplikáciu (dutinka - rolka z hrubého kartónu s vnútorným priemerom 76mm). Etikety dodávame na úzkych rolkách so šírkou prispôsobenou uvedenému rozmeru etikety a zvolenej orientácie. Prednastavená vzdialenosť medzi etiketami predstavuje 5mm a vzdialenosť etikety od okraja predstavuje 4mm na každej strane. Vzdialenosť medzi etiketami na rolke si môžete samostatne nadefinovať. Ak to nie je dôležité napríklad pri aplikácii, odporúčame ponechať prednastavenú, najlacnejšiu možnosť. Spôsob dodania etikiet na dutinkách umožňuje aplikáciu pomocou automatických alebo poloautomatických etiketovačiek. Pri objednávaní etikiet na dutinkách môžete v kalkulačke definovať smer návinu a orientáciu etikiet, aby sa správne aplikovali na výrobok. Pri objednávaní venujte zvýšenú pozornosť zadaniu rozmerov výtlačku. Pole šírka a výška jednoznačne definujú výtlačok. Napr. ak zadáme do kalkulačky po poradí šírku/výšku - 90/50mm, definujeme vodorovnú etiketu, a ak 50/90mm - zvislú etiketu. V prípade etikiet na dutinkách, ktorých smer a orientácia sú podstatné pri procese aplikácie, majú správne zadané rozmerové parametre rozhodujúci význam. 
  2. Etikety na kotúči - na ručnú aplikáciu.  Etikety dodáme na páske stočenej do kotúča, alebo v prípade vyšších nákladov navinuté na spoločnej dutinke 330mm  
  3. Etikety na hárku. Tento spôsob dodania je určený pre nízke náklady etikiet, pre ktoré nie je dostupná možnosť dodania na dutinke. Navyše farebné fólie s potlačou Liquid Metal a transparentná fólia s potlačou Biela +CMYK sú tiež dostupné jedine v hárkovom variante. 
Pri výbere ľubovoľného spôsobu dodania vyberie kalkulačka najvýhodnejší variant pre zákazníka.  


3D nálepkyPriesvitná, polyuretánová živica,  nanesená na povrch farebnej, samolepiacej etikety, jej prepožičiava neopakovateľný, luxusný, trojrozmerný vzhľad a chráni ju proti mechanickému poškodeniu.
3D nálepky sú odolné proti vlhkosti. Ak sú neustále a naplno vystavované slnečnému žiareniu, po niekoľkých mesiacoch môže dôjsť k postupnému blednutiu farieb. Sú ideálne vhodné ako firemné značky pre produkty akéhokoľvek druhu: počítače, autá, nábytok, elektronické zariadenia, domáce spotrebiče a pod.


Magnetický podkladMagnetická fólia je zmagnetizová elastická umelá hmota, ktorá obsahuje magnetické častice, vďaka čomu prilína ku kovovým povrchom (napr. chladnička, autá, kovové tabule a pod.).

Etikety na magnetickom podklade sú dokonalé reklamné predmety, ako aj informačné a výstavné materiály. 
Dôležitou prednosťou oproti samolepiacim materiálom je možnosť ich viacnásobného „prilepovania” a „odlepovania” bez poškodenia.
 

POZOR! !!!Pri extrémne nízkych alebo vysokých teplotách sa odporúča každý deň odstraňovať grafiku z karosérie vozidla za účelom vyčistenia povrchu. 
Teplotný rozsah použitia: od -40 stupňov Celzia do +70 stupňov Celzia

PoznámkyNa orezovom okraji sa magnetická fólia mierne nafúkne - povrch sa mierne zdvihne hore.
Pri rezaní etikiet z Ricoh na orezovom okraji toner mierne odpadáva - etiketa má jemnú, bielu obrubu - je to viditeľné, nakoľko tmavá plocha s plným pokrytím siaha až po orezový okraj.

Nelaminované etikety, bez magnetického podkladu, sa nasekávajú laserom. Všetky ostatné sa nasekávajú a vyrezávajú pomocou rezacieho plotra. 

Etikety a 3D nálepky je potrebné nalepovať na hladké a odmastené povrchy. Minimálna teplota okolia, pri ktorej je možné nalepovať etikety a 3D nálepky , je 17ºC. Lepidlo vyžaduje najmenej 24 hodín, aby sa dosiahla úplná priľnavosť v závislosti od prostredia.
 

POZOR!!Neuznávame reklamácie typu: „nedržia sa", „odpadávajú", „príliš slabé lepidlo" a pod. Nálepky zhotovujeme už niekoľko rokov na rovnakej fólii. Pre zamedzenie nedorozumení vykonajte prosím test - Oddelenie zákazníckeho servisu  D&D zasiela bezplatne vzorky nálepiek.

V prípade aplikácií, kde sú etikety vystavené poškodeniu alebo obrusovaniu povrchu, neodporúčame tlač na fóliu bez zušľachťovania.

Súvisiace špecifikácie
Špecifikácia tlače na Ricoh Pro C9210
Špecifikácia rezacieho plotra
Špecifikácia rezacieho lasera CO2


Používaním servisu súhlasíte s: pravidlami spolupráce, politiky ochrany súkromia a cookies.

PrintNet  využíva informácie uložené pomocou súborov cookies, nevyhnutných na prevádzkovanie internetového obchodu a spracovanie štatistík.
Používanie stránky bez zmeny nastavenia vo Vašom prehliadači znamená, že sa tieto informácie budú zobrazovať vo Vašom koncovom zariadení.
Pamätajte na to, že tieto nastavenia si môžete kedykoľvek zmeniť.