| Aktuality | Spolupráca | Pomoc | Firma | Kontakt | | £ | | | Kr.
   
Zaregistrujte sa    Zabudnuté heslo
Prihlasovacie meno : Heslo: :    
PRINTSHOP
ŠTANDARDNÁ TLAČ
ŠTÍTKY NÁLEPKY
SPRACOVANIE NA PLOTRI
TLAČ + VÝSEK
REKLAMNÉ PRODUKTY
VZORKY A VZORKOVNÍKY

Ako zmerať dĺžku čiary

 
Pre zmeranie dĺžky krivky je potrebné stiahnuť si z našej stránky zásuvný modul k programu CoreldDRAW™:
Stiahnuť súbor:
DDCorelMacro.gms DDCorelMacro.gms
Zásuvný modul funguje vo všetkých verziách Corel, od CorelDRAW™ 10 vyššie.

Pre pridanie modulu k programu je potrebné nahrať  ho do zložky..\Draw\GMS, ktorá sa nachádza v zložke, do ktorej bol nainštalovaný program CorelDraw™. Pri typických nastaveniach by to mal byť: „C:\Program Files\Corel\Corel Graphics 12\Draw\GMS"
V programe CorelDraw X8 plik je potrebné nahraťać na „C:\Users\{meno pouzivatela}\AppData\Roaming\Corel\CorelDRAW Graphics Suite X8\Draw\GMS".
Názvoslovie zložiek sa môže líšiť podľa verzie Corelu a operačného systému.Následne spustíme program CorelDRAW™ a zvolíme z Menu Nástroje -> Prispôsobiť. Na obrazovke by sa malo objaviť okienko „Možnosti"V súlade s políčkami označenými na obrázku vyššie vyberieme z Menu Príkazy, následne z  rolovacieho menu vyberieme Makrá. Na zozname dostupných modulov nájdeme makro DD.dlugosc.policz. Pre pridanie tlačidla s naším makrom na zoznam tlačidiel je potrebné „pretiahnuť myšou” zvolené makro na lištu s tlačidlami a tam ho pustiť. (červená šípka na obrázku)

Pre výpočet dĺžky rezovej čiary je potrebné zaznačiť všetky vyrezávané tvary a kliknúť na novo pridané tlačidlo.

V prípade, ak nemáte príslušnú verziu Corelu, dĺžka sa dá zmerať pomocou ľubovoľného programu, ktorý má funkcie umožňujúce zmerať dĺžku krivky. Dĺžku je potrebné uviesť v milimetroch. 
V prípade, ak nemáte k dispozícii príslušný program, je možné vytlačiť na ľubovoľnej tlačiarni rezové čiary v známej mierke a ručne zmerať dĺžku čiary pomocou pravítka, kružidla alebo nitky, a následne vynásobiť známym mierkovým koeficientom. Takúto približnú hodnotu je potrebné zadať do kalkulačky a náš pracovník ju upraví po skontrolovaní dĺžky v programe.


Používaním servisu súhlasíte s: pravidlami spolupráce, politiky ochrany súkromia a cookies.

PrintNet  využíva informácie uložené pomocou súborov cookies, nevyhnutných na prevádzkovanie internetového obchodu a spracovanie štatistík.
Používanie stránky bez zmeny nastavenia vo Vašom prehliadači znamená, že sa tieto informácie budú zobrazovať vo Vašom koncovom zariadení.
Pamätajte na to, že tieto nastavenia si môžete kedykoľvek zmeniť.