| Aktuality | Spolupráca | Pomoc | Firma | Kontakt | | £ | | | Kr.
   
Zaregistrujte sa    Zabudnuté heslo
Prihlasovacie meno : Heslo: :    
PRINTSHOP
ŠTANDARDNÁ TLAČ
ŠTÍTKY NÁLEPKY
SPRACOVANIE NA PLOTRI
TLAČ + VÝSEK
REKLAMNÉ PRODUKTY
VZORKY A VZORKOVNÍKY

Fototapety

 
Špecifikácia produktu
FototapetyTapety sa tlačia na novom stroji Canon Colorado 1650, ktorý využíva technológiu tlače UV Gel Mat 460 s najvyššími parametrami:
  • veľmi vysoká odolnosť proti obrusovaniu bez nutnosti zabezpečenia ochrannými laminátmi
  • vysoká odolnosť výtlačku proti zmývaniu pri použití čistiacich prostriedkov, a dokonca aj rozpúšťadiel
  • vysoká odolnosť výtlačku pri ohybe, stáčaní a stláčaní média
  • výtlačky sú bez vône,
  • bezpečné používanie vďaka „Zelenej” technológii – certifikát Green Guard potvrdzujúci ekologickosť atramentov
  • dokonalá kvalita a podanie farieb výtlačku

 UV GEL atramenty získali najvyššiu úroveň certifikácie, ktorá sa vzťahuje na používanie výrobkov v interiéroch, čo umožňuje ich využitie na takých miestach, ako sú napr. nemocnice, materské školy či školy:
  • GREENGUARD GOLD – Certifikát UL v rozsahu ochrany životného prostredia, ktorý dáva istotu, že výrobky určené na použitie v interiéroch spĺňajú prísne limity v rozsahu emisií chemických látok a zaručujú zdravotnú nezávadnosť. GREENGUARD Gold Certification stanovuje prísnejšie kritériá certifikácie, zohľadňujúce skupiny, ktoré sú mimoriadne citlivé na chemické látky (deti a seniori) a zaručujú, že výrobky s týmto certifikátom sa môžu používať na miestach s mimoriadne prísnymi podmienkami.
  • EN15102 – označenie CE pre materiály určené na vybavenie interiéru a tapety (aby sa zabezpečila zhoda s touto normou, tapety sa testujú okrem iného v rozsahu mechanickej odolnosti, ekologických aspektov či reakcie na oheň. Tapety vyrábané s použitím Colorado a UVgel atramentu sú v plnom rozsahu zhodné s normou EN15102, čo potvrdzujú pozitívne výsledky testov CENTEXBEL, nezávislej inštitúcie s oficiálnou akreditáciou na udeľovanie označenia CE.
  • AgBB- certifikáty týkajúce sa prchavých organických zlúčenín - tapety tlačené pomocou systému Canon Colorado 1640 na báze  UVgel atramentov spĺňajú všetky požiadavky AgBB, neobsahujú nečistoty v podobe prchavých organických zlúčenín (VOC, VVOC alebo SVOC).

Pozri rady pre lepenie: Rady pre aplikáciu fototapety.pdf

Dostupné materiály
Fólia samolepiaca WallArt(fototapeta)
Biela, matná samolepiaca fólia s hrúbkou 80 mikrónov. Určená na aplikáciu v interiéroch. Využíva sa najmä na fototapety, dekorácie a nápisy na steny. Nižšia priľnavosť zaručuje jednoduchú aplikáciu, možnosť meniť umiestnenie a ľahké odstránenie. Dokonale sa osvedčuje pri akrylových povrchoch. Nie je určená na aplikáciu na latexové maliarske nátery. Vzhľadom na čoraz viac rozšírené použitie  moderných maliarskych náterov s rôznorodým zložením, zabraňujúcim znečisteniu a uľahčujúcim čistenie, sa vždy odporúča overiť si priľnavosť fólie. Podklad určený na aplikáciu musí byť úplne suchý (cca 3-4 týždne po nanesení náteru).
EASY DOT
Biela monomérová fólia z PVC (matná alebo lesklá) s hrúbkou 100 µm určená na aplikáciu v interiéroch. Vhodná na aplikáciu na rovné a mierne zakrivené povrchy. Silné lepidlo fólie chemicky nereaguje pri kontakte s atramentom.
Špeciálne lepidlo DOT na fólii umožňuje jednoduchú aplikáciu bez bubliniek (jednoduchá a rýchla aplikácia bez účasti skupiny odborníkov - aj pri polepe veľkých plôch) a prípadný prenos na iné miesto bez zníženia lepiacich vlastností materiálu. 
Pri plánovaní viacnásobného využitia je vhodné si uschovať podkladový papier. Fólia má atest nehorľavosti B1 a M1.
Využitie: Ideálny materiál na aplikácie: P.O.S., výkladov predajní, interiérový dizajn a dekorácie nábytku, veľtrhy a prezentácie. 
Tapeta SOLVOPRINT
PVC tapeta na vliesovom podklade s gramážou 350 g/m2 (hrúbka cca 470 µm), matná, určená na aplikáciu na steny pomocou bežného náradia na lepenie tapiet. Latexová tlač zaručuje fotorealistická kvalita potlače. Rýchloschnúci materiál odolný proti poškrabaniu. Má atest nehorľavosti podľa DIN 4102 B1, hygienický atest  Štátneho hygienického ústavu, antibakteriálnu ochranu Bio-Pruf (redukcia nepríjemných pachov, plesní, estetických problémov na povrchu).
Použitie: Nástenná grafika (vzhľadom na ekologickosť latexovej tlače aj školy, nemocnice, reštaurácie, byty a pod.), tvorba vlastných projektov interiérového dizajnu
Tapeta je dostupná v 2 prevedeniach povrchovej úpravy: 
smooth – hladká, (jemná, takmer neviditeľná štruktúra)
sand – drobný piesok (textúra drobného piesku)
Tapeta - Neshen ERFURT
Vliesová tapeta s gramážou cca 220 g/m2,  vznikla spojením špeciálnej buničiny s textilnými vláknami. Neobsahuje PVC, ťažké kovy, formaldehyd, zmäkčovadlá, rozpúšťadlá ani sklenené vlákna. Určená na aplikáciu na steny pomocou bežného náradia na lepenie tapiet. Jednoducho odstrániteľná bez zanechania stôp po použití. Fotorealistická kvalita potlače. Rýchloschnúca, odolná proti poškrabaniu. Má hygienický atest  Štátneho hygienického ústavu, certifikát Oeko-Tex 100, trieda požiarnej odolnosti (reakcie na oheň) podľa DIN EN 13501-1.
Tapeta je dostupná s hladkou štruktúrou povrchovej úpravy.
Použitie: Nástenná grafika (vzhľadom na ekologickosť latexovej tlače aj školy, nemocnice, reštaurácie, byty a pod.), tvorba vlastných projektov interiérového dizajnu
Tapeta Latex - hladká
Latexová fototapeta je vyrobená z latexom potiahnutého papiera, vďaka čomu si zachová svoj tvar pri montáži. Má hladký a matný povrch, neodráža reflexy, a tak zabezpečuje jedinečnú vernosť výtlačkov. Jednoduchá aplikácia na stenu pomocou štandardných nástrojov na tapetovanie, je potrebné použiť/dokúpiť štandardné lepidlo na tapety.
Použitie: Dekorácia na steny na prekrytie celej plochy steny, a tiež ako dekoratívny prvok - jednoduchý alebo vyrezaný do ľubovoľného tvaru. 

Súvisiace špecifikácie
Špecifikácia rezacieho plotra


Používaním servisu súhlasíte s: pravidlami spolupráce, politiky ochrany súkromia a cookies.

PrintNet  využíva informácie uložené pomocou súborov cookies, nevyhnutných na prevádzkovanie internetového obchodu a spracovanie štatistík.
Používanie stránky bez zmeny nastavenia vo Vašom prehliadači znamená, že sa tieto informácie budú zobrazovať vo Vašom koncovom zariadení.
Pamätajte na to, že tieto nastavenia si môžete kedykoľvek zmeniť.