| Aktuality | Spolupráca | Pomoc | Firma | | £ | | | Kr.
   
Zaregistrujte sa    Zabudnuté heslo
Prihlasovacie meno : Heslo: :    
PRINTSHOP
ŠTANDARDNÁ TLAČ
ŠTÍTKY NÁLEPKY
SPRACOVANIE NA PLOTRI
REKLAMNÉ PRODUKTY
TLAČ + VÝSEK
VZORKY A VZORKOVNÍKY
 PROTIVÍRUSOVÝ BALÍK

Aktuality

 
 PopisPoznámky
StrojXerox iGen5Najmodernejší digitálny stroj firmy Xerox
TechnológiaToner Xerox EA s nízkou tavnou teplotou• Zobrazovanie pomocou číreho suchého atramentu CMYK Plus

• Systém zobrazovania technológiou VCSEL
MateriályStroj Xerox iGen 5 tlačí o. i.  na také skupiny materiálov, ako:
- štandardné papiere (natierané lesklé, matné),
- štandardné ofsetové papiere, fotokopírovacie papiere
- umelé hmoty

Maximálny rozmer hárku:
364 mm x 660 mm

Maximálny rozmer hárku:
178 mm x 178 mm

Stroj Xerox X100 tlačí o. i.  na také skupiny materiálov, ako:
- ozdobné papiere texturované 
- štandardné hrubé papiere 
- kartóny farbené v hmote
- kartóny Multi Layer 1240g/m2 (biela- farba- biela)
 
- samolepiace materiály (samolepiace papiere, samolepiace fólie)

Maximálny rozmer hárku:
330 mm x 488 mm

Maximálny rozmer hárku:
182mm x 182mm


Rozsah povolených gramáží:
55 g/m² až 350 g/m²

Rozsah povolených hrúbok:
0,06mm až 0,4mm

Maximálne rozmery hárku:
330 mm x 488 mm
Minimálne rozmery hárku
182 mm x 182 mm
Zoznam nosičov jednotlivých materiálových skupín, na ktoré tlačíme, je špecifikovaný v kalkulačke pre farebnú tlač (skupiny materiálov/papiere).
Existuje možnosť kombinovať výtlačky s reklamnými pútačmi - woblermi (kývacími/hojdacími) ktoré dopĺňajú kompozíciu o hybný prvok.
 
Maximálny formát potlačeStroj Xerox iGen 5: 356mm x 652mm
Stroj Xerox 1000: 322 mm x 484 mm
 
Rozlíšenie a rastreRozlíšenie 2400 x 2400 dpi Digitálny raster s riadkovaním až 300 lpi alebo stochastický raster 
Vzhľad výtlačkuVďaka použitiu najnovších tonerov s nízkou hustotou typu Emulsion Aggregation (EA) majú dokumenty tlačené na Xerox 1000 vzhľad charakteristický pre ofsetovú technológiu, a vysoké rozlíšenie umožňuje dosiahnuť výnimočne ostrý a rovnomerný obraInovatívne technologické riešenia použité pri X1000 umožňujú udržanie plynulej reprodukcie prechodov tónov, zachovanie správnych farieb s použitím profilov farieb, a taktiež opakovateľnosť tlače. Pozorovateľný je aj lesk potlačených plôch, charakteristický pre laserovú tlač.

V prípade rezania výtlačkov s tmavou plochou s plným pokrytím, ktoré nie sú zabezpečené laminátom, sa môže na okrajoch vyskytnúť olupovanie tonera
Farby((plocha s neúplným pokrytím- plocha potlačená jednoliatou farbou, v ktorej jedna zo základných farieb má podiel 100%)), ((plocha s úplným pokrytím- plocha potlačená jednoliatou farbou, v ktorej majú všetky základné farby podiel menej ako 100%))Systém Xerox 1000 výborne reprodukuje jednoliate plochy so 100% zastúpením jednej zo základných farieb s vysokým stupňom jednoliatosti a hladké vinety a gradienty. Vo väčšine prípadov by nemalo dochádzať k pruhovaniu použitých prechodov tónov.Na veľkých plochách s úplným aj s neúplným pokrytím môže byť viditeľná nejednotnosť farieb v podobe pruhovania a vzoru plátna. Pre zabránenie takýmto efektom odporúčame nahradiť ich textúrami.
Opakovateľnosť fariebV rozsahu jedného hárku sa môžu vyskytnúť odchýlky v interpretácii tej istej farbyPreto sa pri výtlačkoch s rozmermi menšími ako polovica tlačového hárku, ktoré sa z ekonomických dôvodov replikujú na hárku na rôznych miestach, môžu vyskytnúť odchýlky farebnosti.
Kvalita textuKvalita čierneho textu je dokonalá pre písmená s veľkosťou min. 4 body.
Farebný text, ako aj text v negatíve plochy s neúplným pokrytím bude mať dobrú kvalitu pri veľkosti písma najmenej 6 bodov.
 
Kvalita čiarSystém X1000 dokáže tlačiť súvislé čiary s hrúbkou min. 0,01 bodov a dodržať relatívne šírkové rozdiely medzi čiarami s hrúbkou 0.05 a 0.10 bodov.Udržanie farebných zložiek na úrovni min. 75% a nastavenie minimálne jednej zložky (okrem žltej) na úrovni okolo 100% zlepší reprodukciu čiar.
Vyrovnanie fariebVzájomné prispôsobenie farieb sa uskutoční automaticky. Špecifikácia pripúšťa odchýlky prispôsobenia na úrovni 85 mikrónov. Obvykle sa pohybuje v rámci tolerancie 50 mikrónov. 
Vyrovnanie  prednej a zadnej strany výtlačkuDopasovanie predná - zadná strana sa pohybuje v rozmedzí 1 mmPresnosť dopasovania závisí od materiálu, nastavené stroja a iných faktorov.
Presnosť a opakovateľnosť polohy výtlačkov na hárkuTechnológia laserovej tlače nezaručuje presnú opakovateľnosť polohy tých istých výtlačkov na jednotlivých hárkoch. Je potrebné rátať aj s tým, že pri malých výtlačkoch, viacnásobne replikovaných na jednom tlačiarenskom hárku, ich rozmiestnenie nepredstavuje stálu veličinu vzhľadom na mikrosklzy, ku ktorým dochádza medzi médiom a transferovým pásom. Presnosť polohy ±1 mm.Preto je potrebné sa vyhnúť umiestňovaniu do návrhov dôležitých častí tlačovej predlohy vo vzdialenosti menej ako 3 mm od rezového okraja. VYHNITE SA PREDOVŠETKÝM RÁMIKOM vo vzdialenosti menej ako 10 mm od rezového okraja.
Odolnosť voči UV žiareniu a vodeTlač je odolná voči vode a UV žiareniu.Pamätajte na to, že odolnosť výtlačku voči uvedeným faktorom závisí aj od odolnosti média.
Odolnosť voči teploteDlhodobé vystavenie stohu výtlačkov pôsobeniu vysokej teploty spôsobí zlepovanie listov.Týka sa kníh a farebných prospektov.
Možnosti zušľachťovania tlačeVýtlačky na poťahovaných papieroch je možné laminovať aj lakovať, lepiť (lepené miesta nesmú byť pokryté farbou), nasadzovať lišty. 
Dodatočná farbaSystém tlače XEROX 1000 je vybavený modulom tlače priesvitným suchým tonerom Clear Toner, ktorý zvyšuje možnosť zušľachťovania plnofarebnej tlače.Použitie a výhody priesvitného suchého tonera CLEAR TONER:
• nanášanie digitálnych vodoznakov;
• zvýšenie umeleckého efektu;
• ochrana výtlačkov proti kopírovaniu/falšovaniu (nie je možné reprodukovať efekt na bežných kopírkach);
Obmedzenia použitiaVýtlačky z X1000 sa nemôžu používať ako predtlač do laserových tlačiarní (hlavičkové firemné papiere), nakoľko opätovné zahriatie tonera v tlačiarni spôsobí poškodenie tlače a znečistenie valčeka tlačiarne.Na výtlačky sa môže tlačiť atramentovými tlačiarňami, najlepšie na ofsetové a satinované papiere.

Súvisiace špecifikácie
Špecifikácia knihárskeho spracovania
Špecifikácia zušľachťovania
Špecifikácia výseku na plotri


Používaním servisu súhlasíte s: pravidlami spolupráce, politiky ochrany súkromia a cookies.

PrintNet  využíva informácie uložené pomocou súborov cookies, nevyhnutných na prevádzkovanie internetového obchodu a spracovanie štatistík.
Používanie stránky bez zmeny nastavenia vo Vašom prehliadači znamená, že sa tieto informácie budú zobrazovať vo Vašom koncovom zariadení.
Pamätajte na to, že tieto nastavenia si môžete kedykoľvek zmeniť.